«Βολική» ισοπαλία από το Κόπα Άφρικα
Shutterstock

Τρίτωσε τελικά το καλό για τη Λέκο χθες βράδυ, καθώς κέρδισε 2-1 με ανατροπή στη Φότζια και μας έστειλε… αδιάβαστους! Αξίζει να αναφέρουμε ότι ο «άσος» τον οποίο είχαμε ποντάρει στο 1,91 έπεσε στο 1,58 λίγο πριν την έναρξη του αγώνα!

Τρίτη συνεχόμενη ημέρα που το κουπόνι είναι κάτι παραπάνω από μικρό. Παρόλα αυτά, θα έχουμε δύο επιλογές. Η μία προέρχεται από το Κύπελλο Ιαπωνίας και η άλλη από το Κόπα Άφρικα.

ΒΙΣΕΛ ΚΟΜΠΕ – ΝΑΓΚΑΝΟ

Μονό ματς για τη φάση των «32» στο Κύπελλο Ιαπωνίας.

Τεράστια η διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις δύο ομάδες, η Βίσελ Κόμπε αγωνίζεται στην Α’ και η Ναγκάνο στη Γ’. Λογικά η γηπεδούχος θα κάνει… περίπατο όπως το 2015 όπου υποδέχτηκε στην ίδια φάση τη φιλοξενούμενη και τη διέλυσε 5-0. Τότε, κέρδιζε 2-0 στο ημίχρονο. Αυτό θα ποντάρουμε και τώρα. Να είναι «άσος» το ματς στο τέλος του πρώτου μέρους. Κάτι που επιβεβαίωσε η Βίσελ Κόμπε στους 3/4 αγώνες εντός έδρας. Η Ναγκάνο δεν βρίσκεται και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση, καθώς μετράει 3/3 ήττες. Θα κατέβει «ταμπουρωμένη», θεωρούμε, όμως ότι δεν θα αντέξει πολύ.

ΓΟΥΙΝΕΑ – ΑΙΓΥΠΤΟΣ

Αναμέτρηση για τον 4ο όμιλο στα προκριματικά του Κόπα Άφρικα. Προκρίνονται οι δύο πρώτοι. Ο αγώνας διεξάγεται στο Μαρόκο.

Οι δύο ομάδες ισοβαθμούν στην κορυφή με την Αίγυπτο να κατέχει την 1η θέση, επειδή κέρδισε στο πρώτο ματς 1-0 (πρώτο κριτήριο τα μεταξύ τους παιχνίδι) και είναι και στο «+2» στη διαφορά τερμάτων (δεύτερο κριτήριο). Εδώ τα πράγματα είναι απλά και δεν χρειάζονται πολλά λόγια! Απομένουν δύο αγωνιστικές και με έναν βαθμό σήμερα, αμφότερες προκρίνονται στα τελικά της διοργάνωσης. Είναι καλύτερη ομάδα η τυπικά φιλοξενούμενη, πιστεύουμε, όμως, ότι σε αυτή την απόδοση αξίζει να ποντάρουμε να λήξει ισόπαλο το 90λεπτο. Οφείλουμε να αναφέρουμε ότι είναι πολύ πιθανό έως την έναρξη του παιχνιδιού να έχει υποχωρήσει δραματικά το «Χ».