«Διπλά» από Ιταλία και Γαλλία

Πέρασε το Σάββατο το «διπλό» του Ολυμπιακού σε συνδυασμό με το Over 1,5 (κέρδισε 2-0 στο Βόλο), όχι όμως και οι άλλες 2 επιλογές μας. Η Τβέντε  ισοφαρίστηκε 1-1 στις καθυστερήσεις από τη Σπάρτα Ρότερνταμ και η Μίλαν βρέθηκε 2 φορές πίσω στο σκορ στο ματς με την Τορίνο, ισοφάρισε ισάριθμες αλλά δεν έκανε την ολική ανατροπή.

Δύο «διπλά» από τη Γαλλία και την Ιταλία και 1 Goal/Goal από την Αγγλία είναι οι σημερινές προτάσεις μας. Η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στα playoffs του Conference League Λανς μπορεί να μπει με το δεξί στο γαλλικό πρωτάθλημα. Παίζει εκτός έδρας με τη «νεοφώτιστη» Ανζέ και είναι πιο έτοιμη αυτή την εποχή λόγω των ευρωπαϊκών υποχρεώσεων. Ντεμπούτο στον πάγκο της κάνει ο πρώην τεχνικός της Ρεμς Γουίλ Στιλ. Αντικατέστησε τον Φρανκ Εζ ο οποίος, μετά από επιτυχημένη πορεία 3 χρόνων, στη Λανς πήγε στη Νις.

Η Νάπολι απογοήτευσε πέρσι στη Serie A και τερμάτισε στην 10η θέση! Δεν βγήκε στην Ευρώπη και θέλει φέτος να κάνει την ολική επαναφορά. Με τον Αντόνιο Κόντε στον πάγκο της στοχεύει ψηλά και θα προσπαθήσει να ξεκινήσει με νίκη σε μία έδρα όπου κέρδισε στις 3 τελευταίες επισκέψεις της με 1-2, 2-5 και 1-3. Η Βερόνα δεν ενισχύθηκε στις μεταγραφές και θεωρείται ως μία από τις ομάδες που θα δώσουν μάχη για την παραμονή στην κατηγορία.

Στο ντέρμπι της Premier League το πιθανότερο είναι να σκοράρουν η Τσέλσι και η Μάντσεστερ Σίτι. Πέρσι ήρθαν ισόπαλες με 4-4 στην έδρα της Τσέλσι για το πρωτάθλημα. Πετυχαίνει με άνεση γκολ εντός έδρας η γηπεδούχος. Η Μάντσεστερ Σίτι πήρε το Σούπερ Καπ στα πέναλτι κόντρα στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Ισόπαλη με 1-1 έληξε η αναμέτρησή τους στην κανονική διάρκεια, με 2 γκολ που σημειώθηκαν στο τελευταίο δεκάλεπτο.