Φωτογραφία αρχείου
Δυάδα με φαβορί και Over
Shutterstock

Την Κυριακή δεν πέρασαν οι επιλογές της στήλης από τα φιλικά παιχνίδια. Η Ιταλία κέρδισε με 1-0 τη Βοσνία Ερζεγοβίνη και δεν πέτυχε δεύτερο γκολ ώστε μαζί με τον «άσο» της να επιβεβαιωθεί και το Over 1,5. Η έκπληξη έγινε στο παιχνίδι της Γαλλίας με τον Καναδά το οποίο έμεινε στο 0-0 και ενώ είχαμε προτείνει νίκη με Over 2,5 των «τρικολόρ».

Τα φιλικά παιχνίδια συνεχίζονται και σήμερα. Οι επιλογές της στήλης είναι με 1 φαβορί και 1 Over. Στο Κισινάου παίζουν η Μολδαβία με την Ουκρανία. Φαβορί για τη νίκη είναι η φιλοξενούμενη η οποία προετοιμάζεται για τα τελικά του Euro 2024.

Δεν ήταν καλή στο τελευταίο φιλικό και έχασε με 3-1 από την Πολωνία. Έκανε κακό ξεκίνημα και δέχτηκε 3 γκολ στο πρώτο ημίωρο. Μείωσε στη συνέχεια το σκορ και έβγαλε αντίδραση. Θα προσπαθήσει για τη νίκη σήμερα που θα της ανεβάσει την ψυχολογία. Η Μολδαβία αν και βρέθηκε να χάνει με 1-2 από την Κύπρο πήρε τη νίκη με 3-2. Δύσκολα όμως θα κοντράρει την Ουκρανία.

Στο Αβέιρο γίνεται το φιλικό παιχνίδι της Πορτογαλίας με την Ιρλανδία. Απογοήτευσε η Πορτογαλία στο τελευταίο ματς και ηττήθηκε με 1-2 από την Κροατία. Αντίθετα η Ιρλανδία ήταν πολύ καλή στο φιλικό με την Ουγγαρία και κέρδισε με 2-1 χάρη στο γκολ που πέτυχε στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Πάροτ. Το Over δείχνει να είναι καλή επιλογή. Και οι 2 ομάδες σκοράρουν αλλά και δέχονται γκολ.