Επιλογές από το Champions League
Shutterstock

Το Over έγινε τη Δευτέρα στο ματς της Χάλμσταντ με την ΑΪΚ Στοκχόλμης αλλά δεν πέρασε η δεύτερη επιλογή από το σουηδικό πρωτάθλημα με τον «άσο» της Χάμαρμπι. Βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 23’, δεν κατάφερε να αντιδράσει και ηττήθηκε με 0-1 από την Γκέτεμποργκ.

Οι αγώνες ρεβάνς της πρώτης προκριματικής φάσης των Κυπέλλων Ευρώπης αρχίζουν σήμερα. Έχουμε 2 επιλογές από το Champions League. Ποντάρουμε σε 2 φαβορί σε συνδυασμό με το Over για να ανέβει η απόδοσή τους.

Το πρώτο είναι η Ελσίνκι στο ματς με την Πενεβέζις. Όταν έγινε η κλήρωση φαβορί για την πρόκριση από αυτό το ζευγάρι ήταν η Ελσίνκι. Όμως στο πρώτο παιχνίδι τους στη Λιθουανία ηττήθηκε με 3-0! Δέχτηκε το πρώτο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και τα άλλα 2 σε διάστημα 3 λεπτών στα μέσα του δεύτερου μέρος.

Προσπάθησε να σκοράρει χωρίς να τα καταφέρει και τώρα χρειάζεται νίκη με 3 γκολ διαφορά για να πάει το ματς στην παράταση και με 4 και πάνω για να πάρει την πρόκριση. Θα βγει από το ξεκίνημα του αγώνα στην επίθεση για την ανατροπή. Ο «άσος» είναι χαμηλά, όπως και το Over, οπότε πρέπει να γίνει ο συνδυασμός τους για να ανέβει η απόδοση.

Την ίδια επιλογή κάνουμε και για την Τσέλιε από τη Σλοβενία στο ματς με τη Φλόρα Ταλίν από την Εσθονία. Περίπατο έκανε στο πρώτο παιχνίδι η Τσέλιε και κέρδισε με 0-5. Μεγάλη είναι η διαφορά δυναμικότητας των 2 ομάδων. Λογικά θα πετύχει νέα νίκη εντός έδρας η Τσέλιε, πιθανότατα και πάλι με μεγάλο σκορ.