Φωτογραφία αρχείου
Επιλογές για τον τελικό του Euro

Το Goal/Goal έγινε εύκολα στον μικρό τελικό του Copa America Καναδάς-Ουρουγουάη (2-2) και πλήρωσε 1,81. Δεν πέρασε όμως το «διπλό» της πρωτοπόρου του νορβηγικού πρωταθλήματος Μπόντο Γκλιμτ η οποία έπεσε θύμα έκπληξης και ηττήθηκε με 2-1 από τη Σάντεφιορντ.

Στον τελικό του Euro 2024 στρέφεται σήμερα το ενδιαφέρον. Έχουμε 3 επιλογές με γκολ, σκορ και κάρτες για το μεγάλο παιχνίδι της Ισπανίας με την Αγγλία. Αποφεύγουμε το σημείο αν και οι αποδόσεις δίνουν προβάδισμα στην Ισπανία. Έχει δείξει καλύτερο πρόσωπο σε όλη τη διοργάνωση και μετράει μόνο νίκες (η μία στην παράταση με τη Γερμανία).

Η Αγγλία όμως έχει βρεθεί πίσω στο σκορ στα 3 νοκ άουτ παιχνίδια και πήρε την πρόκριση, στην παράταση (με τη Σλοβακία), τα πέναλτι (με την Ελβετία) και την κανονική διάρκεια του αγώνα (με την Ολλανδία). Και στα 3 αυτά ματς στην κανονική τους διάρκεια σημειώθηκαν 2-3 γκολ. Το λογικό εύρος τερμάτων ήρθε και στα 2 τελευταία νοκ άουτ ματς της Ισπανίας, με την Γερμανία (1-1) και τη Γαλλία (2-1). Η μία επιλογή είναι επομένως τα 2-3 γκολ.

Ρισκάρουμε με 1 σκορ οποιαδήποτε στιγμής, το 1-1, που ήρθε σε όλα τα νοκ άουτ παιχνίδια και των δύο φιναλίστ! Ακόμα και στο ματς με τη Γεωργία όπου κέρδισε εύκολα η Ισπανία με 4-1, είχε έρθει το 1-1.

Η τρίτη επιλογή είναι με τις Over 4,5 κάρτες. Είναι βέβαιο ότι θα γίνουν σκληρά μαρκαρίσματα στον τελικό και θα βγει αρκετές φορές η κάρτα από το τσεπάκι του Γάλλου διαιτητή Φρανσουά Λετισιέ. Πάμε με τις περισσότερες από 4 κάρτες συνολικά.