Πλήρωσε σε απόδοση 3,38 η χθεσινή δυάδα.
G/G από τα Κύπελλα Ιταλίας, Πολωνίας

Τζένοα και Ρετζιάνα έφεραν χθες το G/G στο 1,93 (1-1, 2-1 στην παράταση η γηπεδούχος) και η Σίλκεμποργκ με τη σειρά της έκανε… περίπατο στη Χβιντόρβε (5-1)! Το «2» του 1,75 ήταν ένα από τα πιο εύκολα που έχει βγάλει η στήλη όλη αυτή την περίοδο.

Δύο οι προτάσεις μας και για σήμερα, προέρχονται από το Κύπελλο Ιταλίας και το Κύπελλο Πολωνίας.

ΣΑΣΟΥΟΛΟ – ΣΠΕΤΣΙΑ

Φάση των «32» στο Κύπελλο Ιταλίας. Εάν λήξει ισόπαλο το ματς στην κανονική του διάρκεια ακολουθεί παράταση και εάν χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι. Υπάρχει διαφορά μίας κατηγορίας ανάμεσα τους.

Θα ποντάρουμε εδώ το G/G, το οποίο εμφάνισαν στα 6/7 μεταξύ τους ματς ανεξαρτήτως έδρας και στα 3/4 στη γηπεδούχο.

Η Σασουόλο (Α’) είναι μία ομάδα, η οποία παραδοσιακά δε δίνει ιδιαίτερη σημασία στον θεσμό. Μετράει μάλιστα 3/4 G/G. Εξάλλου, έβαλε και δέχτηκε γκολ στους 6/8 αγώνες ανεξαρτήτως έδρας, καθώς και στους 3/5 στο γήπεδό της. Στους υπόλοιπους δύο που δε σκόραρε, παραβιάστηκε η εστία της (0-1 με Μόντσα και 0-2 με Λάτσιο).

Η Σπέτσια (Β’) έπαιζε πέρυσι στο Καμπιονάτο και γνωρίζει τα… κατατόπια στην έδρα της Σασουόλο. Προέρχεται από 2/4 G/G μέσα – έξω και 2/2 μακριά από την έδρα της. Σε αμφότερα σημείωσε από δύο τέρματα. Επίσης, σκόραρε στις 3/4 επισκέψεις στη νυν αντίπαλό της όπως αναφέραμε και πιο πάνω. Τέλος, ήταν G/G οι 5/5 εξορμήσεις της στο Κύπελλο. Οι 3 εξ αυτών ήταν απέναντι στις πανίσχυρες Ρόμα (2-3), Νάπολι (2-4), Αταλάντα (2-5).

ΤΙΣΙ – ΛΕΓΚΙΑ

Φάση των «32» στο Κύπελλο Πολωνίας. Εάν λήξει ισόπαλο το ματς στην κανονική του διάρκεια ακολουθεί παράταση και εάν χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι. Υπάρχει διαφορά μίας κατηγορίας ανάμεσα τους.

Η Τισί κάνει πρωταθλητισμό στη Β’ Πολωνίας, καθώς βρίσκεται στη 2η θέση με 25 βαθμούς και στο «-2» από την πρωτοπόρο Οπόλε. Στην έδρα της παραμένει αήττητη έχοντας 4-1-0. Ίσως βάλει δύσκολα στην ισχυρή αντίπαλό της απόψε. Ένα γκολ πάντως, είναι σε θέση να το πετύχει, αφού σκόραρε στα 5/6 ματς στην έδρα της. Το ίδιο συνέβη και στα 6/6 παιχνίδια στο «Μιέζσκι» στην τρέχουσα διοργάνωση.

Η Λέγκια πάλι, είναι ένα από τα μεγαλύτερα ονόματα στην Α’ Πολωνίας και αναμένεται εύκολα ή δύσκολα να σκοράρει στην έδρα της αντιπάλου της. Όπως έκανε στις 7/10 εξορμήσεις ανεξαρτήτως διοργάνωσης και στις 37/40 στο Κύπελλο! Από την άλλη, παραβιάστηκε η εστία της στα 10/10 εκτός έδρας παιχνίδια της φέτος σε πρωτάθλημα, Κύπελλο και Ευρώπη. Οπότε, το G/G δείχνει εφικτό.