Σε φόρμα το Κολόμπους και με καλή παράδοση κόντρα στη Νέα Υόρκη Σίτι.
Goal/Goal και Over από τη Νορβηγία
Shutterstock

Το 1 από τα 2 Over έγινε χτες στον όμιλο της Εθνικής Ομάδας U19. Η Νορβηγία κέρδισε με 5-0 την Εθνική Ομάδα και στο άλλο ματς σκόραραν η Ισλανδία και η Νορβηγία αλλά έμειναν στο 1-1.

Οι σημερινές επιλογές είναι από τη Νορβηγία και την Αμερική. Στη δεύτερη κατηγορία της Νορβηγίας, η Σταρτ και η Μιοντάλεν σκοράρουν με άνεση ενώ δέχονται και γκολ. Η γηπεδούχος συμπλήρωσε 12 σερί Goal/Goal με την ήττα της 2-1 από την Κονγκσβίνγκερ. Η φιλοξενούμενη έφερε 6 Goal/Goal στα 8 πρόσφατα ματς.

Λογικά θα σκοράρουν και οι 2 σε ένα παιχνίδι όπου είναι πιθανό και το Over. Πέρσι ήρθαν ισόπαλες με 1-1 στην έδρα της Σταρτ.

Πολλά γκολ αναμένουμε να μπουν και στο παιχνίδι της πρώτης κατηγορίας ανάμεσα στην Βίκινγκ και την Χάουγκεσουντ. Με γκολ στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων η Βίκινγκ κέρδισε 2-1 την Βαλερένγκα και σημείωσε το 7ο σερί Over.

Η Χάουγκεσουντ κέρδισε 2-1 την Οντ, πέτυχε την 3η νίκη της στα 4 τελευταία ματς και το 4ο Over στα 5 πρόσφατα. Πέρσι η Βίκινγκ πήρε εύκολα τη νίκη με 5-1.

Τη μεγαλύτερη απόδοση έχει ο «άσος» από το MLS, του Κολόμπους στο ματς με τη Νέα Υόρκη Σίτι. «Τρέχει» αήττητο σερί 7 αγώνων το Κολόμπους με 5 νίκες και 2 ισοπαλίες. Έχει την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας με 42 γκολ.

Η Νέα Υόρκη Σίτι δεν χάνει εύκολα. Στα 7 τελευταία παιχνίδια της είναι αήττητη αλλά έφερε 6 ισοπαλίες. Ηττήθηκε στις 4 πρόσφατες επισκέψεις της στην έδρα του Κολόμπους με 1-0, 3-1, 2-1, 3-2. Ανάλογη του ρίσκου που παίρνουμε είναι η απόδοση του «άσου».