Εφικτό το Ov 1,5 γκολ στο ημίχρονο στη Σάμροκ.
Με παράδοση και φόρμα για το «2» η Σεντ Πάτρικς
Shutterstock

Επιβεβαιώθηκε χθες στο εξαιρετικό 1,95 το Over στην αναμέτρηση Οριέντε Πετρόλερο – Τακουάρι (1-3). Την πατήσαμε από την άλλη, με τη Σαν Λορέντζο, η οποία δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της υποδεέστερης Παλεστίνο (0-1).

Ιδιαιτέρως μικρό το σημερινό κουπόνι. Δύο θα είναι οι επιλογές μας, προέρχονται αμφότερες από την πρώτη κατηγορία της Ιρλανδίας.

ΝΤΡΟΧΕΝΤΑ – ΣΕΝT ΠΑΤΡΙΚΣ

Η Ντροχέντα (9η) δεν πατάει καλά εδώ και καιρό, καθώς μετράει μόλις δύο νίκες στα τελευταία 11 παιχνίδια. Στην έδρα της είναι στο 1-1-5 στα επτά πιο πρόσφατα. Επίσης, ηττήθηκε στα 5/5 ματς που αντιμετώπισε τη φιλοξενούμενη εντός - εκτός! Έχει αποκτήσει λοιπόν ένα σημαντικό ψυχολογικό πρόβλημα.

Η Σεντ Πάτρικς (3η) από την πλευρά της, ακολουθεί αντιστρόφως ανάλογη πορεία με τέσσερα συνεχόμενα «τρίποντα». Επίσης, εκτός έδρας έχει 5/7 νίκες. Ηττήθηκε στην 1η Σάμροκ (2-3) και στη 2η Ντέρι (0-2), δεν ήταν παράλογο. Κατεβαίνει και με την παράδοση με το μέρος της, αξίζει να ποντάρουμε στο «διπλό» της.

ΣΑΜΡΟΚ – ΓΙΟΥ ΣΙ ΝΤΙ

Η Σάμροκ (1η) είναι η πιο φορμαρισμένη ομάδα στην κατηγορία με 11/14 νίκες. Σκοράρει με χαρακτηριστική ευκολία και διαθέτει την καλύτερη επίθεση με 40 τέρματα σε 20 αγωνιστικές. Από τα κέφια της εξαρτάται το πού θα φτάσει ο δείκτης του σκορ απόψε. Οι «τιμές» στα Over έχουν «γκρεμιστεί», βρίσκουμε, όμως, αξία στο Ov 1,5 γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Κάτι που επιβεβαίωσε στα 5/7 ματς που υποδέχτηκε τη φιλοξενούμενη.

Η Γιου Σι Ντι (10η) έχει κερδίσει επάξια τον τίτλο της χειρότερης ομάδας στην κατηγορία με έξι βαθμούς και 11-45 τέρματα σε 19 αγώνες. Την είχαμε επιλέξει και την περασμένη Δευτέρα όπου μας πλήρωσε στο Over από το πρώτο ημίχρονο με την Ντάνταλκ (1-4). Τότε μπήκαν τρία γκολ μέχρι το 45’, τώρα ζητάμε να σημειωθούν δύο. Επαληθεύτηκε αυτό στα 3/3 ματς της ανεξαρτήτως έδρας και στις 5/7 εξορμήσεις της.