Over η Μπάγερν, ευκαιρία για τη Μάντσεστερ Σίτι
Shutterstock

Η Ουνιόν κέρδισε με 2-1 την Μάιντζ και ανέβηκε στην κορυφή της Bundesliga. Πέρασε ο «άσος» της, όχι όμως και το Goal/Goal στο ματς της Κολωνίας με τη Λειψία που έμεινε στο 0-0. Δεν έγινε και το Over στο ιταλικό παιχνίδι, αφού 1 γκολ ήταν αρκετό στη Σασουόλο για να κερδίσει με 1-0 την Αταλάντα η οποία έμεινε από το 30’ με 10 παίκτες και τελείωσε το παιχνίδι με 9.

Στη Γερμανία η Μπάγερν για να επιστρέψει στην πρώτη θέση πρέπει να κερδίσει εκτός έδρας την Βόλφσμπουργκ, η οποία μετά από σερί 6 νικών έχασε με 2-1 από τη Βέρντερ Βρέμης. Ακολούθησε στα μέσα της εβδομάδας η ήττα της με το ίδιο σκορ από την Ουνιόν Βερολίνου και ο αποκλεισμός της από το Κύπελλο.

Η Μπάγερν πήρε την πρόκριση με τη νίκη 0-4 κατά της Μάιντζ. Προέρχεται από 3 ισοπαλίες με το ίδιο σκορ 1-1 στο Πρωτάθλημα. Μπορεί να φύγει με το «διπλό» από το Βόλφσμπουργκ. Πιο ασφαλής επιλογή δείχνει να είναι το Over. Και στις 5 πρόσφατες αναμετρήσεις τους σε αυτή την έδρα μπήκαν πάνω από 2 γκολ (1-2, 1-3, 0-4, 2-3, 2-2).

Στην Premier League η Έβερτον κέρδισε με 1-0 την Άρσεναλ και πλέον η Μάντσεστερ Σίτι έχει την ευκαιρία να την πλησιάσει στους 2 βαθμούς. Θα έχει βέβαια και 1 ματς περισσότερο.

Είναι φαβορί στο ντέρμπι με την Τότεναμ. Πρόσφατα αναμετρήθηκαν ξανά για το Πρωτάθλημα και η Τότεναμ προηγήθηκε με 0-2 με 2 γκολ που πέτυχε στα τελευταία λεπτά του 1ου ημιχρόνου. Στο 2ο μέρος όμως η Σίτι έκανε την ανατροπή και κέρδισε με 4-2. Ποντάρουμε στο «διπλό» της.

Στη Super League το μεγάλο ματς γίνεται στην Τούμπα ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Ολυμπιακό. Και οι 2 θέλουν μόνο τη νίκη για να μην απομακρυνθούν από την κορυφή. Σκοράρουν με άνεση, δέχονται και γκολ. Στο 2,10 έχει αξία το Goal/Goal στο ντέρμπι.