Τριάδα με Over από τα Κύπελλα Ευρώπης
Shutterstock

Το Goal/Goal στο ματς Νάπολι-Μπαρτσελόνα πέρασε χτες, αλλά την πατήσαμε με την Άρσεναλ. Όχι μόνο δεν κέρδισε την Πόρτο αλλά δέχτηκε γκολ στις καθυστερήσεις και έχασε με 1-0.

Τρία Over είναι οι σημερινές επιλογές μας, τα 2 από το Europa League και το 1 από το Europa Conference League.

Το Over από το Europa Conference League είναι στο ματς της Μπόντο Γκλιμτ με τον Άγιαξ. Η νορβηγική ομάδα αιφνιδίασε τον Άγιαξ στο Άμστερνταμ, προηγήθηκε με 0-2 αλλά δεν άντεξε και στο τέλος ισοφαρίστηκε 2-2. Και οι 2 ομάδες παίζουν ανοιχτά, πετυχαίνουν αλλά και δέχονται γκολ. Λογικά θα μπουν πάνω από 2 γκολ και στη ρεβάνς στη Νορβηγία.

Στο Europa League η Σπόρτινγκ Λισαβόνας έχει αποκτήσει μεγάλο αβαντάζ για την πρόκριση μετά την εκτός έδρας νίκη της με 1-3 κατά της Γιουνγκ Μπόις. Δεν πρόκειται να χαλαρώσει στη ρεβάνς. Θα κυνηγήσει τη νίκη για να «κλειδώσει» την πρόκριση. Η Γιουνγκ Μπόις θα ρισκάρει. Θα βγει στην επίθεση στην προσπάθειά της να κάνει την ανατροπή. Το πιθανότερο σενάριο είναι και στη δεύτερη αναμέτρησή τους θα δούμε πάνω από 2 γκολ.

Στην Πράγα, στο άλλο ματς που ξεχωρίσαμε από το Europa League, η Σπάρτα υποδέχεται τη Γαλατασαράι και χρειάζεται τη νίκη με 1 γκολ διαφορά για να πάει το ματς στην παράταση ή με πάνω από 1 για να περάσει στη φάση των «16». Πέτυχε 2 γκολ στην Κωνσταντινούπολη αλλά δεν απέφυγε την ήττα στο τέλος με 3-2. Ικανή για να σκοράρει είναι και η Γαλατασαράι η οποία δεν θα στηριχτεί στο 3-2, αλλά θα ψάξει τη νίκη και στην Τσεχία.